Chillout z Jogą i Medytacją - 27 -29 stycznia 2023

jogaiaccess

Odpocznij w Sobie. Odkrywaj swoje wewnętrzne Skarby.

Czy doświadczasz stanu podwyższonego napięcia i gotowości? Masz poczucie, że żyjesz w oddzieleniu od siebie i od swojego wnętrza? Budzi się w Tobie pragnienie aby być bliżej siebie i tego co w Tobie piękne i prawdziwe? Czujesz, że chciałabyś przypomnieć sobie smak Istnienia i nauczyć się odpoczywać w Sobie? Chciałbyś żyć i działać w dostrojeniu do swojej prawdziwej natury, bez zatracania siebie?

Tak bardzo nasiąknęliśmy tempem współczesnego życia i zatraciliśmy się w bieżących zadaniach, wyzwaniach i zalewie napływających zewsząd informacji, że zapominamy jaki spokój może przynieść zatrzymanie się i skierowanie uwagi w głąb siebie.

Podążamy za radami zewnętrznych autorytetów i mediów zamiast dostroić się do swojej wewnętrznej mądrości. Szukamy spełnienia w zewnętrznym świecie zapominając, że prawdziwe szczęście i spełnienie są dostępne dla tych, którzy są obecni w sobie, ze swoim ciałem i z tym co czują i przeżywają.

Szukając ukojenia przez zapomnienie i zatracenie się w rozmaitych aktywnościach lub w stanie nieprzytomnego relaksu, zapominamy jaką ulgą może być odpoczynek w Sobie – rozluźnienie się w swojej prawdziwej naturze. Możesz go doświadczyć gdy „wrócisz do Siebie” i odpuścisz – przynajmniej na parę chwil – wszelkie zmagania, walki i konflikty, i te wewnętrzne i zewnętrzne.

Harmonijna praktyka jogi, wspierana praktyką medytacji, może przywrócić umiejętność odpoczywania w Sobie i może pomóc Ci w odkrywaniu kryjących się w Tobie skarbów. Wewnętrzna mądrość i moc, siła i godność, pokój i spokój, niezmierzona błogość i radość istnienia – większość z nas nieświadomie marzy o tym, aby takimi skarbami żyć i przejawiać je na co dzień. Ale w naszych wnętrzach na odkrycie czeka też wiele innych skarbów – zapisane w komórkach ciała bolesne i trudne emocje, zranienia i wspomnienia. Uzdrowienie ich i zintegrowanie jest równie ważne jak pozwolenie aby swoim blaskiem zaczęły lśnić te piękne i pożądane. Nie da się żyć pełnią życia i prosperować, żywiąc zadawnioną złość, urazę, smutek, rozpacz lub frustrację. Kluczem do uzdrowienia ich i zintegrowania jest umiejętność bycia z nimi w neutralny sposób – bez oceniania, bez walki i bez zmagania się.

Odpoczynek w Sobie to rozluźnienie się w swojej prawdziwej naturze.
To zaprzestanie wewnętrznych zmagań, walk i konfliktów i przypomnienie sobie kim i czym tak naprawdę jesteś.
To jak powrót do domu – miejsca, w którym możesz się głęboko odprężyć i nabrać sił na bieżące wyzwania i nowe przygody.

Chillout - podaruj sobie odpoczynek od codziennej rutyny.

Program tego warsztatu został tak opracowany aby stworzyć możliwie najbardziej wspierające warunki dla odkrywania i oswajania swoich wewnętrznych skarbów. Ustalony rytm zajęć, sesje medytacji i angażująca praktyka jogi, wyjątkowa atmosfera ośrodka oraz zalecenia wspierające pełne skupienie na warsztatowym procesie – to wszystko pomaga osiągnąć CHILLOUT rozumiany jako wyluzowanie i oderwanie się od rutyny i wymagań codzienności. Przez te dwie doby nie musisz być ani Mamą ani Żoną/Partnerką/Panią Domu ani Panią Bizneswoman lub Panią Specjalistką (dotyczy to również męskich odpowiedników) – możesz być po prostu sobą odkładając na bok swoje codzienne role, funkcje i uwarunkowania. Im bardziej zaangażujesz się w warsztatową praktykę skupiając się na tym co „tu i teraz” to tym bardziej pozwolisz sobie odpocząć i wewnętrznie rozluźnić się i więcej otrzymasz z tego procesu dla siebie.

War_kot
null
Jak by to było gdyby Twoja praktyka jogi działała głębiej i pełniej, i dawała Ci coś więcej niż tylko chwilowe ukojenie i wyciszenie?
null
Jak by to było gdybyś praktykował/a medytację, która nie tylko przynosi wytchnienie od codziennych wyzwań ale też uczy bycia obecną/obecnym z tym co czujesz i pomaga żyć sobą w pełni?
null
Jak by to było gdybyś umiał/a rozluźniać się i odpoczywać w Sobie?

Podczas tego warsztatu zaproszę Cię do praktyki jogi:

 • null

  HARMONIJNEJ, zrównoważonej, wykonywanej z uważnością i ŻYCZLIWOŚCIĄ dla siebie i dla swojego ciała – co nie oznacza, że leniwej i „wygodnej” – bo trafiają się i bardziej wymagające chwile, pomagające poruszyć ciało i zastałą energię.

 • null

  INTELIGENTNEJ – pobudzającej Twoje ciało i umysł do harmonijnej współpracy i optymalnego wysiłku, rozbudzającej inteligencję Twojego ciała – bo Twoje ciało „wie” jak praktykować jogę i jest bramą i kluczem do Twojego wewnętrznego skarbca.

 • null

  Rozwijającej SAMOŚWIADOMOŚĆ i umiejętność czucia ciała i pomagającej zestroić różne części ciała w harmonijną całość – bo tylko w pełnej obecności z ciałem możesz rozluźnić się i odpocząć w sobie, odkrywać swoje wewnętrzne skarby i doświadczać prawdziwej satysfakcji i spełnienia.

 • null

  Takiej, która REGENERUJE, odżywia i WZMACNIA, przynosi niezwykłe poczucie ożywienia i „nakarmienia” ciała, wyciszenie emocji i uspokojenie umysłu i zaprasza do BYCIA więcej i PEŁNIEJ – nie tylko na jogicznej macie.

Co jeszcze czeka tu na Ciebie oprócz praktyki jogi?

 • null

  Sesje MEDYTACJI OBECNOŚCI, które nauczą Ciebie ODPOCZYWANIA w SOBIE i pomogą Ci odkryć Twoją wewnętrzną przestrzeń pokoju i spokoju.

 • null

  Wieczór Q&A (pytań i odpowiedzi) – to okazja do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości i pytań dotyczących praktyki MEDYTACJI OBECNOŚCI i kontynuowania jej po warsztacie.

 • null

  Wspaniała kameralna atmosfera i życzliwa grupa osób, które podobnie jak Ty pragną na co dzień czuć się lepiej i doświadczać dobrostanu praktykując jogę.

 • null

  Przestrzeń na spacery i bycie na łonie natury! Po prostu całościowe ciała i duszy jogiczne rozpieszczenie!

To warsztat dla Ciebie jeżeli:

 • Chcesz w pełni doświadczyć potencjału jogi – praktyka jogi „warsztatowa”
  i uzupełniona praktyką medytacji, działa dużo GŁĘBIEJ i PEŁNIEJ niż praktyka „miejska”.
 • Pragniesz „podrasować” swoją praktykę jogi tak aby przynosiła Ci coraz więcej lekkości i łatwości w ciele i obdarowywała SPOKOJEM i HARMONIĄ i pomagała poczuć BŁOGOSTAN i przybliżała do życia SOBĄ w pełni – podczas warsztatu jest więcej czasu na dodatkowe wyjaśnienia, wskazówki, inspiracje, które mogą wzbogacić Twoją dalszą praktykę jogi.
 • Rozważasz rozpoczęcie praktyki medytacji i/lub szukasz takiej formy medytacji, która będzie czymś więcej niż tylko chwilowym wyciszeniem.
 • Chcesz nauczyć się ODPOCZYWAĆ w SOBIE i doświadczyć dobroczynnych efektów jogicznego relaksu i medytacji – uwolnienia stresów i napięć oraz wewnętrznego ukojenia i uspokojenia.
 • Tęsknisz za życiem sobą w pełni i chciałabyś odkryć skarby wewnętrznej MOCY i SIŁY, MĄDROŚCI i GODNOŚCI.
 • Ciekawi Ciebie idea życia jako przygody wzrastania, odkrywania siebie i coraz pełniejszego ŻYCIA SOBĄ.

 • Pragniesz odbudować swój poziom energii i WRÓCIĆ DO SIEBIE po okresie wyczerpania lub wypalenia osobistego lub zawodowego.
 • Marzy Ci się odpoczynek od zgiełku miasta i codziennych obowiązków i chcesz podarować sobie prezent życzliwej troski i uwagi dla samej/samego siebie – takiego pełnego objęcia i zaopiekowania się sobą

Gdzie będziemy gościć?

W ośrodku warsztatowym Oczyszczalnia Miejsce, które swoją przestrzenią i ciszą wspaniale wspiera praktykę jogi i odnajdywanie poczucia harmonii i wewnętrznej równowagi – https://www.oczyszczalniamiejsce.pl/  Zamieszkamy w Domu ROZPIESZCZANIE. Każdy z 6 mieszczących się na parterze pokoi ma unikalny wystrój i jest zainspirowany innym systemem duchowo-filozoficznym – Hinduizm, Buddyzm, Szamanizm, Taoizm… A ponad nimi znajduje się trzypokojowe Niebo… Atutem miejsca jest niezwykle smakowita kuchnia wegańska już wielokrotnie doceniona przez odwiedzających to miejsce joginów!

Zakwaterowanie i wyżywienie: Do naszej dyspozycji jest 6 pokoi dwuosobowych z własną łazienką, jeden pokój 3 – osobowy z własną łazienką oraz dwa pokoje 1-2 osobowe ze wspólną łazienką. O przydziale pokoju decyduje kolejność zgłoszeń popartych wpłatą zaliczki. Wyżywienie wegańskie – trzy ciepłe posiłki dziennie. Są desery!

Zapraszam Cię bardzo serdecznie do wspólnego spędzenia tego czasu!

Wszystko to czego będę uczyć i przekazywać na tym warsztacie jest oparte na solidnej bazie tradycyjnego podejścia do praktyki jogi i medytacji i jednocześnie jest przesiąknięte i wzbogacone moimi osobistymi odkryciami i doświadczeniami. Podzielę się z Tobą – na tyle na ile to będzie możliwe w ramach naszej warsztatowej pracy i Twojej „chłonności” – skarbami wglądów uzyskanymi nie tylko dzięki wieloletniej praktyce jogi i medytacji ale też dzięki zgłębianiu i praktykowaniu rozmaitych metod osobistej przemiany i uzdrowienia.

To pozwolenie aby przenikały się w mojej praktyce i nauczaniu różne dotychczas obce sobie obszary sprawia, że praktyka jogi i medytacji zachowuje swoją głębię i moc i jednocześnie nabiera bardziej praktycznego wymiaru i staje się bardziej dostępna. To ważne gdy pomyślimy o tym w jak innych warunkach współcześnie praktykujemy jogę i medytację i jak inne mamy priorytety jako osoby żyjące w wymagających czasach i otoczeniu i kulturze, które nie ułatwiają i nie promują życia w zgodzie ze sobą i w duchu poszanowania siebie, swojej prawdy i swoich energetycznych zasobów.

Jeżeli już uczestniczyłaś/eś w moich warsztatach to wiesz czego się spodziewać, a jeżeli nie to zajrzyj na stronę Warsztaty Jogi  i zapoznaj się z opiniami uczestników!

Piątek 27 stycznia
Sobota 28 stycznia
Niedziela 29 stycznia

Opłata za udział

1035,- pln – obejmuje pełen program warsztatu, zakwaterowanie w pokoju 2 – lub 3 – osobowym oraz wyżywienie. Jest możliwość zamieszkania pojedynczo w jednym z dwóch pokoi mających wspólną łazienkę – kwota dopłaty zostanie podana zaintersowanym osobom.

Konto do wpłaty zadatku 435,- pln: Anna Borawska 28 1940 1076 5472 0878 0000 0000 (Credit Agricole) – w opisie przelewu proszę wpisać – „warsztat jogi” oraz imię i nazwisko uczestnika. Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.

Ilość miejsc ograniczona – o rezerwacji miejsca i przydziale pokoju decyduje kolejność zgłoszeń popartych wpłatą zadatku. W przypadku rezygnacji z udziału po 20 stycznia 2023 nie ma możliwości zwrotu zadatku.

Zgłoszenia

Przez formularz kontaktowy, mailowo lub telefonicznie:
Anna Borawska, 0-664 035 601, poczta@annajogalife.pl
Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty zadatku (najpóźniej w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia).

Ważne:

Warsztat przeznaczony jest dla osób zarówno już praktykujących jogę jak i dopiero rozpoczynających. Kameralny charakter warsztatu pozwala zadbać o potrzeby wszystkich uczestniczących osób bez względu na staż w praktyce jogi. Osoby początkujące proszone są o zgłoszenie tego faktu przy zgłoszeniu.

Zajęcia będą prowadzone w oparciu o metodę nauczaną przez BKS Iyengara. Jest to metoda wymagająca świadomej pracy i zaangażowania, obejmuje korzystanie z pomocy takich jak klocki i paski i bazuje na precyzyjnych wskazówkach co do sposobu wykonywania asan. Konkretne wskazówki i instrukcje, podawane na bieżąco i dopasowywane do możliwości uczestniczących osób, wspierają proces integracji ciała i umysłu i mobilizują do uważnej i świadomej pracy i pomagają jak najwięcej skorzystać z praktyki. W przypadku zdrowotnych i fizjologicznych ograniczeń uczestniczącej osoby, pozycje będą modyfikowane lub zastępowane innymi. Brak gotowości na podążanie za pojawiającymi się instrukcjami i wskazówkami (bezpiecznymi i honorującymi stan zdrowia, fizjologię i samopoczucie uczestniczącej osoby) wyklucza możliwość udziału w zajęciach.

Ponieważ warsztatowa praktyka jogi i medytacji sięga głębiej niż praktyka „miejska”, ważne jest stworzenie podczas warsztatu możliwie najbardziej wspierających warunków do integrowania tego co wyłania się w trakcie. Dlatego podczas warsztatu będą obowiązywały zasady takie jak cisza nocna i zakaz odbierania i prowadzenia rozmów telefonicznych wewnątrz budynków oraz wzajemna dbałość o możliwie najspokojniejszą przestrzeń.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy niejasności co do metody pracy oraz warsztatowego programu i zasad, albo chciałabyś/chciałbyś podczas rozmowy telefonicznej poznać mnie i poczuć czy jest pomiędzy nami „chemia” ułatwiająca pełne skorzystanie z warsztatowego programu to ZADZWOŃ – z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania. Zapytam się też Ciebie o Twoje potrzeby i oczekiwania i w razie wątpliwości podpowiem czy to co robię faktycznie może być wspierające dla Ciebie.

Informacje dodatkowe:

Proszę przywieźć ze sobą matę do ćwiczenia jogi, koc (a najlepiej dwa), dwa klocki, pasek do jogi oraz ręcznik do przykrywania kocy.

Szczegółową informacje o dojeździe otrzymasz na kilka dni przed warsztatem. Dla osób nieposiadających własnego samochodu jest możliwość zabrania się ze zmotoryzowanymi uczestnikami.

Odpocznij w Sobie. Odkrywaj swoje wewnętrzne Skarby. Żyj Sobą w pełni i doświadczaj Dobrostanu.