Czuła Moc Świadomości - Chillout z Jogą i Mandalami - 13 -15 października 2023

null
Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odetchnąć i odpocząć. Oderwać się od codziennego rytmu i rutyny. Skupić na sobie. Na swoim tu i teraz. Bez ogarniania miliona spraw i zadań. Bez nieustannej troski i zaangażowania w dobrostan bliskich.
null
Wyobraź sobie czas, gdy możesz delektować się niespiesznym byciem i harmonijna praktyką jogi. W uważnej praktyce rozluźniać stresowe napięcia. Przywracać poczucie przestrzeni i lekkości w ciele, emocjach i umyśle. Ach, co za ulga…

null
Wyobraź sobie, że możesz spokojnie poczuć co jest w Tobie żywe. Zanurzyć się w siebie. Odkryć kryjące się w Tobie skarby doznań i emocji. Odczytać, przesłanie jakie ma dla Ciebie Twoja wewnętrzna mądrość. Aby mieć więcej łatwości z tym co wydarza się w Twoim życiu.

Zatrzymaj się. Poczuj swoje ciało i emocje. Obejmij siebie czułą mocą świadomości.

jogaiaccess

Na co dzień żyjemy tak szybko. Tak wiele rzeczy umyka naszej uwadze. Również tych najważniejszych. Sygnałów i informacji przekazywanych nam przez nasze ciała i emocje. Czy zauważyłaś/eś jak zagłuszasz to co czujesz? Wypierasz pędem, intensywnością i ciągłą dostawą mentalnych bodźców? Kiedy ostatni raz spędziłaś/eś godzinę w zupełnej ciszy, bez żadnego radia, audiobooka lub podcastu w tle? I nie był to czas Twojego snu?

A może zdarza Ci się nawykowo popędzać siebie i mobilizować? Lekceważąc sygnały płynące z ciała? Bo przecież „trzeba” i „muszę” i przecież wiesz, co jest wskazane i słuszne? W takich chwilach tracisz dostęp do swojego wewnętrznego GPS’a. To odczucia z ciała pokazują nam czy i na ile żyjemy w zgodzie ze sobą. To dzięki nim wiesz czy jesteś w harmonii z życiem. Gdy ignorujesz je to ciało „nagle” zaczyna odmawiać współpracy. Ograniczeniem i chorobą nie pozwala żyć tak jak dotychczas. Albo wymusza zmianę unikaną latami w imię komfortu lub słuszności „wyższej idei”.

A emocje i uczucia? Czy zdarza Ci się je bagatelizować i wypierać? Bo przecież tyle rzeczy jest bardziej ważnych, bieżących, pilnych. No i „kto to słyszał tak rozczulać się nad sobą?” „Weź się w garść i bierz się do roboty!”. A mądrość internetowych guru głosi „Bój się i rób!”. Aż warstwa emocji upchniętych pod metaforycznym dywanem zaczyna wywalać atakami paniki, podwyższonym poziomem stresu lub niczym nieuzasadnionym szlochem.

A gdyby tak obudzić uzdrawiającą moc świadomości?

Czuła Moc Świadomości budzi się gdy czujesz siebie z uwagą i czułością. Bez oceniania i osądzania. Bez odrzucania i bez wypierania. Obejmujesz to co czujesz w ciele i w emocjach.

Na pierwszy rzut oka jest to bardzo proste. I tak naprawdę to takie jest. Proste, piękne i naturalne. Ale czasem wymaga to nieco cierpliwości. Aby nauczyć się naprawdę czuć siebie. Przetrwać odruchowe chwile nagłej potrzeby rzucenia się w jakąś aktywność. Powstrzymać się przed zerknięciem do smartfona. Przed zagadaniem tego co czujesz.

Chillout – odpoczynek, ukojenie i odżywcza przyjemność.

Łatwiej wyjść z utartych torów nieuwagi i nałogowej nadaktywności gdy jesteś poza swoim miejscem zamieszkania. Możesz odłożyć na bok wszystkie swoje codzienne role i funkcje. A jedynym Twoim „obowiązkiem” jest dotrzeć na czas na posiłek lub na warsztatowe zajęcia.

Właśnie po to powstał ten warsztat. Aby stworzyć dla Ciebie wspierające warunki do zatrzymania się i zanurzenia się w siebie. Ale bez rzutu na głęboką wodę całkowitego odosobnienia. Ustalony rytm zajęć i wspierająca grupa. Wyjątkowa atmosfera ośrodka. Zalecenia wspierające pełne skupienie na warsztatowym procesie. To wszystko ma pomóc Ci osiągnąć CHILLOUT – oderwanie się od rutyny i wymagań codzienności. Przez te dwie doby nie musisz być ani Mamą ani Żoną/Partnerką/Panią Domu ani Panią Bizneswoman lub Panią Specjalistką (dotyczy to również męskich odpowiedników). Możesz być po prostu sobą. Możesz odłożyć na bok swoje codzienne role, funkcje i uwarunkowania.

Im bardziej zaangażujesz się w warsztatową praktykę, tym bardziej odpoczniesz i wewnętrznie rozluźnisz się. I więcej otrzymasz z tego dla siebie. Może poczujesz odżywczą przyjemność BYCIA? Ukojenie gdy płyniesz w harmonii z nurtem ŻYCIA?

War_kot
null
Czy chciał/a/byś praktykować JOGĘ, tak aby łączyła Ciebie z Twoim ciałem? Uczyła bycia bardziej świadomą/ym siebie? Była odżywczym doświadczeniem? Sycącym i ciało i duszę? Przyjemniejszym i bardziej bezpiecznym, niż praktyka „siłowa”, „na maksimum” i „na akord”?
null
Czy chciał/a/byś poznać SZTUKĘ KONTEMPLACJI? Obudzić w sobie czułą moc świadomości i objąć nią siebie? Korzystać z niej dla poprawy swojego zdrowia i samopoczucia? Poczuć ULGĘ i UKOJENIE?
null
Czy chciał/a/byś stworzyć swoją MANDALĘ DOBROSTANU? Oswoić w niej nawet te niechciane emocje i odczucia? Odkryć zawarte w nich wskazówki i MĄDROŚĆ? I dzięki temu żyć bardziej sobą? Pełniej doświadczać dobrostanu?

Podczas tego warsztatu zaproszę Cię do praktyki jogi:

 • null

  HARMONIJNEJ. Zrównoważonej. Wykonywanej z uważnością i ŻYCZLIWOŚCIĄ dla siebie i dla swojego ciała. Co nie oznacza, że leniwej i „wygodnej”. Bo trafiają się i bardziej wymagające chwile, pomagające poruszyć ciało i zastałą energię.

 • null

  INTELIGENTNEJ. Pobudzającej Twoje ciało i umysł do harmonijnej współpracy i optymalnego wysiłku. Rozbudzającej inteligencję Twojego ciała. Bo Twoje ciało „wie” jak praktykować jogę. Jest bramą i kluczem do Twojego wewnętrznego skarbca.

 • null

  Rozwijającej SAMOŚWIADOMOŚĆ i umiejętność czucia siebie i swojego ciała. Bo tylko w pełnej obecności z ciałem możesz rozluźnić się. Odpocząć w sobie. Odkrywać i integrować swoje wewnętrzne skarby. Doświadczać prawdziwej satysfakcji i spełnienia.

 • null

  Takiej, która REGENERUJE, odżywia i WZMACNIA. Przynosi niezwykłe poczucie ożywienia i „nakarmienia” ciała. Wyciszenie emocji i uspokojenie umysłu. Zaprasza do BYCIA więcej i PEŁNIEJ. Nie tylko na jogicznej macie.

Co jeszcze czeka tu na Ciebie oprócz praktyki jogi?

 • null

  SZTUKA KONTEMPLACJI. Pomoże Ci objąć siebie i swoje ciało transformującą i uzdrawiającą CZUŁĄ MOCĄ ŚWIADOMOŚCI.

 • null

  MANDALE DOBROSTANU. Rysunki na planie okręgu. Pomagają objąć świadomością nawet najtrudniejsze przeżycia emocje w czuły i łagodny sposób. I odczytać przesłanie kryjące się w tym co przeżywasz. Uzdrawiająca moc sztuki.

 • null

  Wspaniała kameralna atmosfera. Życzliwa grupa osób, które chcą czuć się lepiej i doświadczać dobrostanu praktykując jogę.

 • null

  Przestrzeń na spacery i bycie na łonie natury! Po prostu całościowe ciała i duszy jogiczne rozpieszczenie!

To warsztat dla Ciebie jeżeli:

 • Pragniesz na nowo poczuć przyjemność BYCIA. UKOJENIE gdy jesteś w HARMONII ze sobą i z ŻYCIEM.
 • Potrzebujesz chwili ZATRZYMANIA i skupienia się na sobie. Objęcia siebie z tym co i jak czujesz i przeżywasz.
 • Pragniesz odbudować swój poziom energii. Chcesz WRÓCIĆ DO SIEBIE po okresie wyczerpania lub wypalenia osobistego lub zawodowego.
 • Chcesz doświadczyć potencjału jogi. Praktyka „warsztatowa” działa GŁĘBIEJ i PEŁNIEJ niż „miejska”. Przynosi więcej lekkości i łatwości. Obdarowywuje SPOKOJEM i HARMONIĄ. Przybliża do życia SOBĄ w pełni.
 • Chciałabyś umieć odczytywać wskazówki i informacje płynące z Twojego ciała i doświadczanych emocji. Aby stały się zaproszeniem do magicznej przygody wzrastania, odkrywania siebie i coraz pełniejszego ŻYCIA SOBĄ.
 • Przeczuwasz, że SZTUKA czułej KONTEMPLACJI może wspierać Ciebie w procesie zdrowienia i/lub integrowania życiowych wyzwań.
 • Ciekawi Ciebie proces tworzenia MANDALI DOBROSTANU. Chciał/a/byś doświadczyć jego mocy dla siebie. I oswoić swoje emocje.
 • Chcesz podarować sobie prezent życzliwej troski i uwagi. Objęcie i zaopiekowanie się sobą w mądry i głęboki sposób. Coś więcej niż zwykły relaks.

Gdzie będziemy gościć?

W ośrodku warsztatowym Oczyszczalnia Miejsce – https://www.oczyszczalniamiejsce.pl/. Tu przestrzeń i cisza wspaniale wspierają praktykę jogi. Pomagają odbudować poczucie harmonii i wewnętrznej równowagi.

Zamieszkamy w Domu ROZPIESZCZANIE. Każdy z 6 mieszczących się na parterze pokoi ma unikalny wystrój i jest zainspirowany innym systemem duchowo-filozoficznym – Hinduizm, Buddyzm, Szamanizm, Taoizm… A ponad nimi znajduje się trzypokojowe Niebo… Atutem miejsca jest niezwykle smakowita kuchnia wegańska już wielokrotnie doceniona przez odwiedzających to miejsce joginów!

Zakwaterowanie i wyżywienie: Do naszej dyspozycji jest 6 pokoi dwuosobowych z własną łazienką, jeden pokój 3 – osobowy z własną łazienką oraz dwa pokoje 2 osobowe ze wspólną łazienką. O przydziale pokoju decyduje kolejność zgłoszeń popartych wpłatą zaliczki. Wyżywienie wegańskie – trzy ciepłe posiłki dziennie. Są desery!

Całą sobą zapraszam Ciebie na ten warsztat!

To wszystko czego będę uczyć i przekazywać, wypływa z moich osobistych doświadczeń i przeżyć. Jest poparte wieloletnim doświadczeniem w praktyce i prowadzeniu zajęć jogi. Wzbogacone doświadczeniami płynącymi z praktyki wybranych metod osobistej przemiany i uzdrowienia. To smakowita kompozycja poruszająca i ciało i duszę. Joga przestaje służyć jodze. Dodatkowe praktyki nie służą same sobie. Wszystko staje się wsparciem i zasileniem pomagającym coraz pełniej ŻYĆ SOBĄ. Coraz pełniej doświadczać DOBROSTANU.

Wielką inspiracją jest dla mnie doświadczona niedawno „awaria” kręgosłupa. Była dla mnie okazją aby docenić uzdrawiającą MOC SZTUKI KONTEMPLACJI. Na nowo otworzyć się na uzdrawiającą MOC SZTUKI. Zweryfikować i dodać nową jakość do praktyki jogi.

Piątek 13 października
Sobota 14 października
Niedziela 15 października

Opłata za udział

1090,- pln – obejmuje pełen program warsztatu, zakwaterowanie w pokoju 2 – lub 3 – osobowym oraz wyżywienie.

Konto do wpłaty zadatku 440,- pln: Anna Borawska 28 1940 1076 5472 0878 0000 0000 (Credit Agricole) – w opisie przelewu proszę wpisać – „warsztat jogi” oraz imię i nazwisko uczestnika. Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.

Ilość miejsc ograniczona – o rezerwacji miejsca i przydziale pokoju decyduje kolejność zgłoszeń popartych wpłatą zadatku. W przypadku rezygnacji z udziału po 6 października 2023 nie ma możliwości zwrotu zadatku.

Zgłoszenia

Przez formularz kontaktowy, mailowo lub telefonicznie:
Anna Borawska, 0-664 035 601, poczta@annajogalife.pl
Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty zadatku.

Jeżeli zgłaszasz swój udział przed 1 września 2023, to z wpłatą zadatku poczekaj do 1 września 2023  i dokonaj jej najpóźniej do 8 września.

Jeżeli zgłaszasz swój udział po 1 września 2023 to dokonaj wpłaty zadatku w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia.

Ważne:

Warsztat przeznaczony jest dla osób zarówno już praktykujących jogę jak i dopiero rozpoczynających. Kameralny charakter warsztatu pozwala zadbać o potrzeby wszystkich uczestniczących osób bez względu na staż w praktyce jogi. Osoby początkujące proszone są o zgłoszenie tego faktu przy zgłoszeniu.

Zajęcia będą prowadzone w oparciu o metodę nauczaną przez BKS Iyengara. Jest to metoda wymagająca świadomej pracy i zaangażowania. Obejmuje korzystanie z pomocy takich jak klocki i paski. Bazuje na precyzyjnych wskazówkach co do sposobu wykonywania asan.

Konkretne wskazówki i instrukcje są podawane na bieżąco i dopasowywane do możliwości uczestniczących osób. Wspierają proces integracji ciała i umysłu. Mobilizują do uważnej i świadomej pracy. Pomagają jak najwięcej skorzystać z praktyki.

W przypadku zdrowotnych i fizjologicznych ograniczeń uczestniczącej osoby, pozycje są modyfikowane lub zastępowane innymi. Brak gotowości na podążanie za pojawiającymi się instrukcjami i wskazówkami (bezpiecznymi i honorującymi stan zdrowia, fizjologię i samopoczucie uczestniczącej osoby) wyklucza możliwość udziału w zajęciach.

Ponieważ warsztatowa praktyka sięga głębiej niż praktyka „miejska”, ważne jest stworzenie podczas warsztatu warunków wspierających proces integracji tego procesu. Dlatego podczas warsztatu obowiązują zasady takie jak cisza nocna i zakaz odbierania i prowadzenia rozmów telefonicznych wewnątrz budynków oraz wzajemna dbałość o możliwie najspokojniejszą przestrzeń.

Masz wątpliwości lub niejasności co do metody pracy oraz warsztatowego programu i zasad? Chciałabyś/chciałbyś podczas rozmowy telefonicznej poznać mnie i poczuć czy jest pomiędzy nami „chemia”? ZADZWOŃ. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania. Zapytam się też Ciebie o Twoje potrzeby i oczekiwania. W razie wątpliwości podpowiem czy to co robię faktycznie może być wspierające dla Ciebie.

Informacje dodatkowe:

Proszę przywieźć ze sobą własne POMOCE do praktyki JOGI: matę, pasek i dwa klocki oraz koc (a najlepiej dwa) oraz ręcznik do przykrywania kocy.

Przywieź ze sobą papier i kredki do rysowania MANDALI DOBROSTANU – w mailu przedwarsztatowym otrzymasz wskazówki i podpowiedzi jakie kredki przygotować.

Szczegółową informacje o dojeździe otrzymasz na kilka dni przed warsztatem. Dla osób nieposiadających własnego samochodu jest możliwość zabrania się ze zmotoryzowanymi uczestnikami.

Zatrzymaj się. Odpocznij. Poczuj ulgę, lekkość i odżywczą przyjemność.