WARSZTATY DOBROSTANU

 • null
  A jeżeli życie to niezwykła przygoda wzrastania, doświadczania i podążania ścieżką swoich najgłębszych pragnień?
  Wykraczająca poza sprawne realizowanie listy codziennych zadań i obowiązków?
 • null
  A jeżeli życie to prezent, którym warto się zachwycać? I pośród codziennych wyzwań odkrywać nowe możliwości i żyć tak jakby każda chwila była cudem?
  I dostrzegać w życiu coś więcej niż comiesięczną grę „przetrwaj i odnieś sukces”?
 • null
  A jeżeli w życiu chodzi o to aby poczuć się w nim dobrze i rozgościć? I energię obudzoną podczas praktyki jogi i medytacji przeznaczyć na bardziej świadome kreowanie swojego życia?
  Wychodząc z trybu życia „na stand by’u” i „na przeczekaniu” i z trybu „praca, praca, praca” do życia w dobrostanie, rozkwicie i spełnieniu?
Czy pociąga Ciebie taka wizja życia? Pragniesz żyć „po swojemu” zgodnie z podszeptami swojego serca i intuicji?

Szukasz praktycznych wskazówek jak to zrobić i na co dzień doświadczać dobrostanu?

CZY JESTEŚ DLA SIEBIE WAŻNA?

Warsztat Dobrostanu

niedziela 19 września 2021

Jaki jest Twój ulubiony smak dobrostanu?

smakdobrostanu
Jak najbardziej lubisz się czuć?
Jakiej jakości życia chciałabyś na co dzień doświadczać?
Bardziej lubisz spokój i harmonię czy „kręci” Ciebie ekscytacja i kreatywne lub zawodowe wyzwania?
Cenisz sobie poukładane życie czy raczej takie spontaniczne?
Lubisz przebywać z ludźmi – towarzysko lub rodzinnie – czy wolisz spędzać czas sama ze sobą?
Bardziej Ciebie kusi długi spacer do lasu czy wyprawa do muzeum?
Co jest dla Ciebie główną osią Twojego życia?
Ty, Twoja rodzina, praca, biznes? Co jest dla Ciebie priorytetem?
Życie w zgodzie ze sobą, zdrowie, rodzina, finanse, kariera?

Wyglądamy i żyjemy podobnie – tak na pierwszy rzut oka – ale każdy z nas jest inny. Podobnie jak różne są nasze ciała tak różnią nasze głowy i serca, wizje i życiowe upodobania. Wystarczy chwila grupowej praktyki jogi i już wiesz i widzisz jak różne są nasze ciała. Ktoś z łatwością dosięga placami do stóp a ktoś potrzebuje użyć do tego klocka lub paska. Ktoś łatwo robi brzuszki ale dostaje zadyszki przy powitaniach słońca. Ktoś przy pierwszej asanie zdejmuje ciepłą bluzą i ociera pot z czoła a ktoś pyta czy może ćwiczyć w ciepłych skarpetach… A gdyby tak uznać i uhonorować to jak bardzo różnimy się też w naszych wizjach życia? I czasem – tam gdzie tego potrzebujesz – użyć pomocy, które pozwolą Ci łatwiej i szybciej doświadczyć takiej jakości życia i dobrostanu jakiej naprawdę pragniesz?

Kiedy dawno temu rozpoczynałam praktykę jogi to myślałam, że rozwiąże to moje wszystkie problemy. Że jak za dotknięciem magicznej różdżki stanę się szczęśliwa i spełniona, promienna i pełna energii. A tymczasem stało się inaczej. Z zaskoczeniem odkryłam, że choć praktyka jogi budowała we mnie potencjał upragnionej harmonii i spokoju to nie dawała mi ani lekarstwa ani odpowiedzi doświadczany przeze mnie wtedy „ból istnienia”. Co więcej – ze świadomością wyostrzoną praktyką jogi i medytacji coraz bardziej byłam boleśnie świadoma tego co i jak nie działało w moim życiu. Ten ból i to rozczarowanie sprawiło, że wyruszyłam w najbardziej fascynującą przygodę życia odkrywania siebie, swojej prawdy i osobistego przepisu na szczęście i na spełnienie. I… nie, nie „sprzedam” Ci mojego patentu. To co mam Ci do podarowania to coś dużo lepszego i bardziej praktycznego – prawie tak jak jogiczne klocki, maty i paski…

Przez ponad 20 lat badań i poszukiwań – podczas rozlicznych szkoleń i warsztatów i osobistych eksperymentów – odkrywałam i testowałam przeróżne metody, narzędzia i praktyki które pomagały łatwiej i sprawniej nawigować w codziennym życiu. Z nimi i dzięki nim odkrywałam swój upragniony smak dobrostanu i nastawiałam na niego wewnętrzny GPS tak skutecznie, że czasem aż byłam tym co pojawiało się w moim życiu z wdzięcznością zaskoczona… Moje ulubione to te które przetrwały próbę czasu i działały najbardziej naturalnie i skutecznie i były proste i przyjemne w stosowaniu. Czy masz ochotę je poznać i doświadczyć ich działania podczas kameralnych warsztatów? I korzystając ze wspierającej energii grupy i spotkania okrywać i wcielać w życie swój własny smaku dobrostanu?

odemnie

Jak działają Praktyki Dobrostanu?

Nw_Lotos_500
Czy zauważyłaś, że Twoje życie składa się z miliardów większych i mniejszych wyborów, niezliczonych decyzji ku czemu i jak kierujesz swoją uwagę? Czasem świadomie a czasem nie – decydujesz czy obejmujesz świadomością to co się pojawia z neutralną akceptacją czy stawiasz temu opór, czy zgadzasz się z tym i biernie poddajesz czy może usilnie kreujesz nową, inną niż ta napierająca rzeczywistość? Robisz to z lekkością i wdziękiem czy w walce i zmaganiu?

Moc naszych decyzji i wyborów jest przez nas często niedoceniana i niedostrzegana. A tak naprawdę to w każdej, każdej chwili masz wybór czy i jak zareagujesz lub odniesiesz się do tego co się wydarza. I co więcej – konsekwentnym wyborem – możesz wpłynąć długofalowo na jakość Twojego życia i poziom doświadczanego dobrostanu. I tu nie chodzi o to aby te pozytywne emocje zasilać, a te negatywne odrzucać „z automatu”. To byłoby zbyt duże uproszczenie i takie selekcjonowanie emocji mogłoby odciąć Ciebie od nurtu życia i budować ciągłe napięcie lub budzić poczucie, że coś z Tobą jest nie tak kiedy pozwalasz sobie na „nieprawidłowe” emocje. Każda emocja, odczucie, doświadczenie jest cenną informacją na temat tego co i jak wydarza się w Twoim życiu i ku czemu i jak kierujesz swoją uwagę.

Moc świadomego wyboru

To jak budować codzienne poczucie i doświadczenie dobrostanu bez wypierania uczuć i emocji? Stopniowo i konsekwentnie dokonując wyborów tego co buduje Twoje poczucie i doświadczenie dobrostanu – bez „odgórnego” zakładania co jest dobre i słuszne a co złe i niekorzystne. I czasem będzie to pozwolenie sobie na pełne poczucie żalu i smutku albo objęcie swojego lęku, strachu i frustracji. A czasem będzie to świadome przekierowanie uwagi na wdzięczność za to co już jest dobrego w Twoim życiu lub obudzenie w sobie radości istnienia tak „bez powodu”.

Jak się w tym wszystkim połapać, jak wiedzieć kiedy i co wybrać i jak nastawić swój wewnętrzny GPS na dobrostan? Tutaj z pomocą przychodzą Praktyki Dobrostanu! Pytania Kwantowe, Mandale, Afirmacje, Spontaniczne i Twórcze Pisanie, Medytacja Dostrojenia, Medytacja Wewnętrznej Jedności – każda z nich na swój unikalny sposób będzie budziła świadomość tego co jest obecne w Twoim życiu tu i teraz i będzie pomagała się w tym rozgościć. Z każdym kolejnym zastosowaniem będzie pomagała odkrywać czego i jak pragniesz doświadczać i będzie przestrajać na nową jakość życia i naprowadzać na ścieżki Dobrostanu.

przygoda

Czy masz ochotę poznać Praktyki Dobrostanu i zaczerpnąć z ich potencjału?

CZY JESTEŚ DLA SIEBIE WAŻNA?

Warsztat Dobrostanu

niedziela 19 września 2021

 • null
  Czy jesteś dla siebie ważna?
 • null
  Jakie jest Twoje miejsce w skali ważności Twojego życia?
 • null
  Czy dbasz o siebie przynajmniej tak samo jak o swoich bliskich, swoją pracę, biznes lub swoje zwierzęta?
 • null
  Czy może zdarzają Ci się nagłe choroby i przypadki, które sprawiają, że musisz odłożyć na bok wszystko inne i – wreszcie – zadbać o siebie?
 • null
  A może już „za rogiem” czai się przemęczenie i zniechęcenie? I ciągniesz resztką sił „na oparach” wewnętrznej dyscypliny i poczuciu, że muszę i że powinnam?
zapominaczka
Piszę to do Ciebie jako „anonimowa zapominaczka o sobie”. Przez długi czas w moim życiu ktoś/coś było zawsze ważniejsze ode mnie. I na rzecz zadbania o potrzeby innych – czasem bardzo ważnych i bliskich a czasem nie – odkładałam na bok to co dla mnie ważne i samą siebie… I z ogromnym zapałem realizując moje kreatywne biznesowe wizje magicznie zapominałam, że pośród wielości bieżących działań i zadań trzeba czasem odpocząć i że czas na nicnierobienie jest tak samo ważny jak czas „operacyjny” i kreatywny…

Jaki był tego finał? Cóż… trwające dobrze ponad rok obniżenie odporności i ciągłe „przeziębienie”… Nic nie pomagało, żadne „sztuki magiczki”, jedzenie kaszy jaglanej, medycyna chińska… Dopiero pomogła medytacja, uświadomienie sobie tego co jest przyczyną i wytrwałe przeznaczanie czasu na swój relaks i odpoczynek i na to co dla mnie sycące i ważne… I choć czuję się już całkiem dobrze  to wciąż jeszcze jestem w trakcie rekonwalescencji i odwyku od zapominania siebie… 

I to dlatego zapraszam Ciebie na ten warsztat – bo wiem jak jest to istotne traktować siebie jak naprawdę ważną osobę w swoim własnym życiu i swój dobrostan stawiać na pierwszym miejscu. Bez tego nie ma ani energii ani chęci ani siły aby cieszyć się życiem i dbać o innych. Życie w „ostatniej kolejności odśnieżania” jest mało owocne i przypomina niezbyt efektywne próby działania na już prawie rozładowanych bateriach i niesie ze sobą ryzyko totalnego wyczerpania. 

W naszym warsztatowym menu znajdą się rozmaite praktyki dobrostanu. Usłyszysz Pytania Kwantowe, które obudzą Twoją świadomość i życzliwość dla samej siebie i zaproszą nowe możliwości. W ćwiczeniach Twórczego Pisania odkryjesz słowa i inspiracje kryjące się w zakamarkach Twojego ciała. Medytacja Dostrojenia pomoże Ci poczuć smak bycia dla siebie ważną i nastawić na niego Twój osobisty system życiowej nawigacji. Tworząc Mandalę uznasz i uhonorujesz samą siebie jako najważniejszą osobą swojego życia. Dowiesz się też co zrobić jeżeli w Twoim życiu jest ktoś lub coś co wymaga tak wielkiego zaangażowania, że nie wiesz jak jednocześnie zadbać o siebie bez realnej szkody dla tej osoby, zwierzęcia lub projektu. Zaproponowane ćwiczenia i praktyki pomogą Ci sięgnąć do tej częśći Ciebie która wie i zaufać swojemu wewnętrznemu przewodnictwu. 

Nie obiecuję Ci, że „zawrócimy” Twoją rzekę braku uważności na samą siebie. Ale mam wielką nadzieję, że ćwiczenia i praktyki, do których Ciebie zaproszę podczas tego warsztatu – i również energia tego spotkania i całej warsztatowej grupy – sprawią, że z większą uwagą i czułością zaczniesz dbać o siebie.

Czy jesteś gotowa na taką przygodę?

Mandalaed
Mandalaed
W naszym warsztatowym menu znajdą się rozmaite praktyki dobrostanu. Usłyszysz Pytania Kwantowe, które obudzą Twoją świadomość i życzliwość dla samej siebie i zaproszą nowe możliwości. W ćwiczeniach Twórczego Pisania odkryjesz słowa i inspiracje kryjące się w zakamarkach Twojego ciała. Medytacja Dostrojenia pomoże Ci poczuć smak bycia dla siebie ważną i nastawić na niego Twój osobisty system życiowej nawigacji. Tworząc Mandalę uznasz i uhonorujesz samą siebie jako najważniejszą osobą swojego życia. Dowiesz się też co zrobić jeżeli w Twoim życiu jest ktoś lub coś co wymaga tak wielkiego zaangażowania, że nie wiesz jak jednocześnie zadbać o siebie bez realnej szkody dla tej osoby, zwierzęcia lub projektu. Zaproponowane ćwiczenia i praktyki pomogą Ci sięgnąć do tej częśći Ciebie która wie i zaufać swojemu wewnętrznemu przewodnictwu. 

Nie obiecuję Ci, że „zawrócimy” Twoją rzekę braku uważności na samą siebie. Ale mam wielką nadzieję, że ćwiczenia i praktyki, do których Ciebie zaproszę podczas tego warsztatu – i również energia tego spotkania i całej warsztatowej grupy – sprawią, że z większą uwagą i czułością zaczniesz dbać o siebie.

Czy jesteś gotowa na taką przygodę?

Ten warsztat jest dla Ciebie jeżeli:

 • Pragniesz objąć w pełni siebie i swoje życie i poczuć, że sama dla siebie jesteś naprawdę ważna – bez udawania, że jesteś nic nie warta i że tak w ogóle to tutaj Ciebie nie ma albo istniejesz tylko wtedy gdy jesteś potrzebna lub dbasz o swoich bliskich lub biznesowe projekty…
 • Chcesz nasycić siebie i swoje życie Twoim ulubionym smakiem dobrostanu i doświadczać takiej jakości życia jakiej naprawdę pragniesz.
 • Ciekawią Ciebie skarby jakie możesz odkryć w sobie i dla siebie dzięki Praktykom Dobrostanu i chcesz nauczyć się samodzielnie czerpać z ich potencjału.
 • Chcesz kroczyć przez swoje życie świadomie i jesteś gotowa aby w razie potrzeby „bez zawahania” dokonywać „korekty kursu” przy pomocy jednej z poznanych Praktyk Dobrostanu.
 • Chcesz zaprosić do swojego życia więcej lekkości, radości i rozkwitania. Pragniesz ożywić swoje dary wewnętrznej mądrości i intuicji i rozniecić płomień kreatywności.
dlakogo

Informacje praktyczne

Termin i czas trwania

Niedziela 19 września, godz. 16:30 – 19:30 – dokładna pora zakończenia warsztatu jest uzależniona od przebiegu spotkania i aktywności uczestniczących osób i może ulec zmianie – pamiętaj o tym planując swój powarsztatowy czas.

Inwestycja: 191,- pln  lub 161,- pln*

* Jeżeli aktualnie uczestniczysz w regularnych zajęciach jogi Anna Joga Life

Zgłoszenia: mailowo poczta@annajogalife.pl lub przez Formularz Kontaktowy

Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie przelewem pełnej kwoty wpłaty najpóźniej do czwartku 16 września. Wpłaty dokonaj na konto: Anna Borawska 28 1940 1076 5472 0878 0000 0000 (Credit Agricole) – w opisie przelewu napisz “Warsztat 19 września”.

Formuła warsztatów

Warsztaty odbywają się online na platformie ZOOM i mają kameralny charakter (max 11 osób) i formułę interaktywną – będziesz mogła aktywnie uczestniczyć nie tylko wykonując warsztatowe ćwiczenia ale też zadając pytania, dzieląc się swoimi wrażeniami lub pokazując swoje mandale.

Aby w pełni korzystać z warsztatu potrzebujesz mieć sprawny mikrofon i kamerę internetową – upewnij się czy są sprawne i czy umiesz korzystać z platformy zoom zanim podejmiesz decyzję o udziale i dokonasz opłaty.

Spotkanie będzie nagrywane w formie audio – nagranie będzie dostępne wyłącznie dla obecnych na spotkaniu uczestników.

Dzień przed dniem warsztatu otrzymasz mail z linkiem do połączenia.

Potrzebne materiały:
Przygotuj coś do notowania, papier do rysowania oraz ulubione kredki – najbardziej polecam pastele olejne Oil Pastels firmy Pentel, które można kupić w dowolnym supermarkecie.

Opinie uczestników

Miej więcej lekkości i łatwości w ciele i w życiu, doświadczaj DOBROSTANU!